Ministry Assignments

August 18 - August 19

 

 Sacristan

Lector

Extraordinary Minister

Altar Server

Media Minister

Saturday, 5:00 PM

Ron Livingston

Caroline Blakeley - L1

Renee Morimoto - L2

Tom Fake - CE1

Shirley Fake - CE2

Carol Adarna - CE3

Eilleen Kelleher-Ornelles - BE1

Cynthia Chu - BE2

Ernest Balignasay - CK1

Carol Wong - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Teddy Adorable - BK2

Jacob Seto - S1

Aiden Pimentel - S2

Keegan Pimentel - S3

Adrian Au - M1

Jolon Wagner - M2

Sunday, 7:00 AM

Gail Wong

Dominic Olaso - L1

Marlin Van Vleet - CE1

Gary Cadinha - CE2

Celia Ona - CE3

Teresa Fowler - BE1

Terri-Ann Koike - BE2

Diane Almadova - CK1

Carole Schwarz - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Cindy Olaso - BK2

David Belatti - S1

Mahealani Benitez - S2

Johanna Benitez - S3

Paul Hilton - M1

Sunday, 9:00 AM

Donna Craven

Sue Ann Moniz - L1

Kevin Kirsch - L2

Dee Alumbaugh - CE1

Beverly Bruckman - CE2

Laurie McCrary - CE3

Jeff Moniz - BE1

Rix Maurer - BE2

Lillian Chang - CK1

Ron Johnson - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Frank Chang - BK2

Felix Krendl - S1

Kelli Hardwick - S2

Peter Gumataotao - S3

Tim Slovak - M1

Sunday, 11:00 AM

Laurie Hagedorn

Nanette Ruhter - L1

Mindy Kim - L2

Maryanne Botardo - CE1

Alex Botardo - CE2

Eddie Hoopii - CE3

Geraldine Martinez - BE1

Steven Hagedorn - BE2

Alexandra Hagedorn - CK1

Paul Kim - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Susan McDonough - BK2

Vivian Jacquet - S1

Harrison Jacquet - S2

Cashel Akana - S3

Larry Thomas - M1

Dominic Hagedorn - M2

August 25 - August 26

 

 Sacristan

Lector

Extraordinary Minister

Altar Server

Media Minister

Saturday, 5:00 PM

Val Ishii

Jolon Wagner - L1

Melinda Puschin - L2

Mike Ishii - CE1

Carol Adarna - CE2

Patty Pinho - CE3

Ernest Balignasay - BE1

Russell Pinho - BE2

Carol Wong - CK1

Marti Lee - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Renee Morimoto - BK2

Samantha Seto - S1

Victoria Wagner - S2

Taz Wagner - S3

Ron Livingston - M1

Adrian Au - M2

Sunday, 7:00 AM

Gail Wong

Gayle Lau - L1

Marjie Goodloe - L2

Mary Jo Gumbert - CE1

Serena Lung - CE2

Diane Almadova - CE3

Dominic Olaso - BE1

Carole Schwarz - BE2

Cindy Olaso - CK1

Teresa Fowler - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Michelle Hobus - BK2

David Belatti - S1

Paul Hilton - M1

Sunday, 9:00 AM

Robert White

Donna Craven - L1

Melody Kilcommons - L2

Frank Chang - CE1

Charlotte White - CE2

Lillian Chang - CE3

Carrie Boyer - BE1

Laurie McCrary - BE2

Maria Poon - CK1

Maggie Carvallho - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Heather Ellis - BK2

Claudia Tang - S1

Charlotte Tang - S2

Tehya Ordonez - S3

Tim Slovak - M1

Greg Cieless - M2

Sunday, 11:00 AM

Paul Kim

Joni Tamayo-Wilson - L1

Phyllis Young - L2

Laurie Hagedorn - CE1

Alexandra Hagedorn - CE2

Geraldine Martinez - CE3

Maryanne Botardo - BE1

Susan McDonough - BE2

Grace Nakagawa - CK1

Eddie Hoopii - CK2

Celebrating Deacon - CK3

Celebrating Priest - BK1

Alex Botardo - BK2

Culley Jones - S1

Jack Jones - S2

Max Wilson - S3

Dominic Hagedorn - M1

Steven Hagedorn - M2